Om oss

Musikcentrum Selection presenterar ett urval av vårt utbud på närmare 600 konsertakter. Musikcentrum Riks samordnar Musikcentrum Öst, Väst och Syds förmedling och musikpolitiska arbete. Vi är det fria musiklivets starkaste röst i kulturdebatten och vill verka för ett jämställt, mångsidigt och starkt musikliv i hela landet.

 

Sweden Live 2019

Vill du veta mer om vår organisation, eller om hur du bokar våra artister? Tveka inte att kontakta oss! Vi nås bäst via mail eller på plats i Luleå i monter 9.

 

Oss kan du möta i Luleå:

Helena Östblom Berg (Verksamhetsledare Musikcentrum Väst, Nationell koordinator Musikcentrum Riks) helena@mcv.se

Lars Elf (Artistförmedlare Musikcentrum Väst) lars@mcv.se

Mia Ternström (Koordinator Barn och Unga Musikcentrum Öst) mia@musikcentrumost.se

Carolina Wiehe Welroos (Kommunikatör/projektledare Musikcentrum Syd) carolina.wiehewelroos@musikcentrumsyd.se

Helena Martinsson (Ordförande Musikcentrum Riks) hilmamusic@gmail.com

Övrig personal: 

Astrid Selling (Verksamhetsledare Musikcentrum Syd) Astrid.selling@musikcentrumsyd.se

Ragnar Berthling (Verksamhetsledare Musikcentrum Öst) ragnar@musikcentrum.se

Suvi Richter (projektledare Musikcentrum Öst) suvi.richter@musikcentrum.se

Monica Haraldsson (Artistförmedlare Musikcentrum Öst) monica@musikcentrum.se

Mikael Godée (projektledare Musikcentrum Väst) micke@mcv.se

Lasse Franck (Kommunikatör Musikcentrum Väst) mcv@mcv.se

Hela vårt utbud finns på: www.musikcentrumost.se | www.mcv.se | www.musikcentrumsyd